Akali

Published by Diana Vašková on

Akali přišla do naší péče jako vysoko březí kočička, během několika mála hodin přivedla na svět 5 koťátek. 3 holčičky a 2 kocourky. Všichni to zvládli v pořádku.

Koťátka rostla jako z vody a po 3 měsících se rozutekla do nových domovů. V péči organizace Handipet Rescue zůstává pouze Ekko, která se léčila s vzácným kočičím liliputstvím.

Ekko hledá domov, více ZDE.

Akali začalo zlobit zdraví

Zasloužilá maminka si prošla řadou vyšetření. Během návštěvy očního specialisty jsme se dozvěděli, že její oko je nevratně poškozené. Po starším zranění se vytvořily srůsty, poškodila rohovka. Naneštěstí se jedná o kosmetickou vadu a nijak jí to neomezuje.

Avšak závažným problém je u Akali dýchání. Je to starší kočička, dost možná jí je více než 10 let. Plíce jsou ve špatném stavu a kardiolog odhalil krevní sraženinu u srdce. Je velká jako celé její srdce. Nejde to nijak vyřešit… 🙁 Podávat léky na ředění krve by ji mohlo stát život.

Akali má problémy s trávením

Starosti kočičku Akali nešetří. Opakovaně měla problémy se stolicí, zvracením i nechutenstvím. Neváhali jsme ani chviličku a jelo se další kolečko veterinárních vyšetření.

Výsledkem bylo, že vlivem srůstů ve střevech se výrazně zpomaluje střevní peristaltika. To znamená, že se střeva hýbou pomaleji než u zdravé kočičky a snadno dojde k přetížení. Vzniká pak zácpa nebo kočička opakovaně zvrací. Jediným řešením bylo nastavit vhodné jídlo, které by její zažívání zvládlo.

Aktuálně papá speciální dietu na ledviny, ale velmi dobře se hodí i pro staré kočičky. Samozřejmě si k tomu baští i masíčko, když má chuť. 🙂


👉 Víte, že můžete Akali pozvat na jídlo? Zakoupením kapsiček ZDE naplníte bříško téhle kočičce.

Vracející se komplikace

Kombinace problémů u Akali je velká. Vzhledem k velké krevní sraženině, která ji ohrožuje na životě každou jednu minutu nemůže přijímat řadu léků, které by jí pomohly s ostatními problémy.

Speciální dieta a léky na trávení, špatné plíce i opakující se problémy různého charakteru nás přiměly k tomu, že Akali zůstane do konce svých dní v dočasné péči – stala se tzv. trvalkou.

Dále jí můžete podporovat prostřednictvím virtuální adopce. Na dálku si adoptujete vybrané zvířátko, pravidelně vám budou chodit maily s informacemi, jak se má a co dělá. Více po kliknutí na tlačítko.

Akali nám předala hodná paní, nalezena ve Výprachticích dne 4.5.2023. Aktuálně se nachází v dočasné péči na Boskovicku

Categories: Kočky