O nás

Od 1. 1. 2022 provozujeme útulek Pet Heroes Lanškroun v areálu Střední školy zemědělské a veterinární Lanškroun. Pečujeme zde o pejsky a kočičky v nouzi, buď ty z ulice nebo od majitelů, kteří se dostali do nouze nebo se ke zvířatům nechovali hezky.

Pejsky léčíme, staráme se o ně a navracíme jim důvěru v člověka. Každý pes má pravidelné venčení, ať už od našich pracovníků nebo venčitelů – dobrovolníků, chodí k nám také praktikanti a praktikantky ze středních zemědělských škol.

Pro kočičky připravujeme hlavně kastrační program, ten funguje tak, že jsou kočky na ulici odchytávány, kastrovány a opět vraceny do svých lokalit. Kvůli malé kapacitě útulku a velké potřebě pomoci kočkám, které jsou doslova všude, potřebujeme nejprve zmapovat kočičí populaci v okolí a zastavit její růst. Výjimkou jsou kočky raněné, nemocné a malá pár týdenní koťata, které léčíme a následně jim hledáme domovy. Ostatní kočičky se snažíme vracet zpět.

Útulek s přesahem

Patříme k neziskové organizaci Pet Heroes z.s. a společně realizujeme projekty, které pomáhají zvířatům napříč celou republikou i mimo ni. V útulku nabíráme zkušenosti a analyzujeme problematiku zvířat v nouzi v praxi, abychom mohli vytvářet systémová řešení.

Dalšími projekty, které děláme je třeba Psí přání, Štěně v nouzi, Handipet Rescue.

Koho u nás potkáte

Renata – vedoucí útulku
Gabča – dobrovolnice
Fanda – ošetřovatel