Punťa měl výhřez ploténky

Published by Diana Vašková on

Punťa se stal v letošním roce dalším svěřencem útulku. Ve svých 14 letech musel opustit svou milovanou paničku, která se uchýlila do domova důchodců, kam i přes veškerou snahu Punťa nemohl. Rodina paničky se o něj nemohla nebo nechtěla z nějakého důvodu postarat a svěřila ho útulku.

Při pravidelné prohlídce se zjistil problém se srdcem a bere léky. Příběh si připomenete po kliknutí ZDE.

Pokoušeli jsme se najít Punťovi domov nebo dočasnou péči, ale bohužel bezvýsledně. Přece jen je dost individuální povaha. 🙁

Edit 11.06.2023

Punťu se díky rychlému zásahu veterinářů na klinice Jaggy Brno podařilo zachránit před ochrnutím. Po operaci a několika dnech hospitalizace vyšel ze dveří sám. Po svých došel až k autu a vesele se frčelo zpět na útulek. Čeká ho několik týdnů přísného klidového režimu. ♥

Bohužel mu dneska ochrnul a nemůže pořádně chodit, to je u jezevčíků poměrně časté. 🙁

Asi mu meziobratlová ploténka „vyskočila“ ven z páteře, což způsobuje opravdu velkou bolest. Punťa byl jeden den zdravý dědulka a druhý den nebyl schopný chůze.

Při ochrnutí se hraje o čas. Okamžitě byl Renčou převezen na Jaggy Brno k operaci, díky které snad bude zase chodit.

Kalkulace vyšetření na neurologii Jaggy v Brně je vyčísleno na celých 50 000 Kč. Přispějte mu prosím na léčbu? Můžete tak učinit na číslo účtu 2288471053/5500 a VS 202318.

 
Categories: Uncategorized