Wormík našel domov u dočasné tety ♥

Published by Diana Vašková on

Někdo mě srazil, nejspíš autem. Ležel jsem několik dní u silnice bez pomoci, bez lásky, bez ošetření. Už mě za živa pojídali červi. Pak mi vysvitla naděje…

Ano, takový byl jeho start do „normálního“ kočičího života. Když k nám přišel jako akutní příjem, nestačili jsme se divit.

Dostal jméno Wormy. ♥

Pokud chcete Wormíkovi pomoci vrátit se do plnohodnotného života, můžete ho podpořit peněžním darem na číslo účtu 2288471053/5500 s variabilním symbolem 202236.

Největším problémem se nám při prvním pohledu zdála přední noha. A obavy se potvrdily. Noha je plně ochrnutá, navíc má do ní vykousaný otvor plný červů, které jsme několik desítek minut tahali ven.

Bohužel se z něj valili červi i z oblasti kyčle. Pro jistotu jsme nechali vyšetřit i onu partii. RTG potvrdilo zlomeninu v pánvi.

Na veterině došlo k základnímu ošetření, podání antibiotik a léků k utišení bolesti. Dočasná teta dostala zásobu léků a prostředků k čištění ran domů.

Wormy je odhadem 4 měsíční kocourek, váží 1,4 kilogramu. Jediným pozitivem jsou negativní výsledky na FIV a FeLV.

Dočasná teta má za úkol s poškozenou nožičkou cvičit a udržovat ji v teple. Ale další veterinář včetně ortopeda to nevidí příliš nadějně a bude možná muset dojít k amputaci… Přesto budeme doufat.

Wormískův stav se znenadání zhoršil. Zpočátku začal více spát, později to přešlo do apatie a odmítaní dělat cokoliv jiného, než spát. 🙁

Na nic se nečekalo a okamžitě se Wormy vezl na veterinární kliniku, kde byla odhalena anemie.

Jeho stav si vyžádal hospitalizaci.

26.09 se Wormík navrátil do péče dočasné tety. Při přijmu na vet byl nalezen obrovský absces plný hnisu, který musel být neprodleně odstraněn. Hrozilo jeho protržení a vytečení hnisu do střev.

Nyní se má lépe.

Amputace

15.10 prodělal Wormík i přes veškeré naše snahy o cvičení s ochrnutou nohou její amputaci.

Byla mu odoperována levá přední nožka a rovnou mu šikovný tým veterinárních lékařů provedl kastraci, abychom ho nemuseli opakovaně trápit anestezií.

Nyní je Wormísek zpět u dočasné tety, kde bude probíhat důsledná rekonvalescence a dostatek mazlení. ♥