Týraný Rek

Published by Diana Vašková on

Tohohle staršího chlapečka odebraly úřady. ,,Majitel“ ho týral. Na krku měl místo obojku řetěz částečně obalený starou hadicí.

A co hůř? Tenhle starý chlapák má mezi zadníma nohama pod zadečkem obrovský nádor…

Nechápeme, jak tohle někdo může udělat. Rekovi kouká strach z očí, bojí se a přesto je svým způsobem vděčný.

Rek byl na veterině

Reka jsme neprodleně vzali na patřičná vyšetření. A jsme opravdu zdrceni jejich výsledky.

Rekův stav je ještě mnohem vážnější, než ze zprvu zdálo. Pohledem to vypadá, že má nádor na varlatech. Ve skutečnosti se metastáze nachází i na močáku, prostatě a ledvinách.

Takový stav je příšerný. Teď uděláme vše, co půjde, aby na světě zažil ještě nějaké pěkné chvíle.

Majitelé chtěli Reka zpět

Majitelé ho dlouhé roky týrali a přesto chtěli Rečíka zpět. Zpět na řetěz. To jsme nemohli dopustit, proto přešel do plné péče útulku. Náklady tedy už nehradí obec, ale my. Jedině tak jsme ale mohli zajistit, aby se Rek nevrátil.

Rek potřebuje operaci, která by mu zvýšila šanci na pohodové stáří. Operace je riziková, ale bez ní to nejde.

Je potřeba odstranit velký a těžký nádor na varlatech, který komplikuje nejen chůzi, ale i vyprazdňování.

Veterinář vyčíslil operaci na 30 000 Kč. Je to vysoká částka, ale operace je pro Reka jedinou šanci na to zažít si na světě ještě nějakou lásku.

Rek podstoupil operaci

Veterinář odstranil nádor, který byl na varlatech. Samotný útvar byl velký jak dlaň ruky. Rek zvládl zákrok jako šampión a momentálně se zotavuje před dalšími vyšetřeními.

Rekovi se změní život

Rek se přestěhoval do Smečky z Knihánkova z.s. Pro jeho pohodlí, aby mohl dožít v klidném prostředí rodinného domu se Rek přesune do péče organizace Smečka z Knihánkova z.s., která se stará výhradně o psí seniory. Tam bude pokračovat v paliativní péči a stanou se jeho trvalým domovem. Docházet bude Rek na specializovanou onkologickou kliniku v Brně. Aby si mohl užít podzim života a nějaké ty další radosti, které mu původní rodina odpírala. A protože jste Rekovi přispěli spoustu peněz, půjde s ním do psího domova seniorů i finanční balíček určený právě na Rekovu léčbu.

Rek byl přijat 11. 3. 2024 od obce Lanškroun.