Keksík má své doma

Published by Diana Vašková on

Dne 2. 8. 2023 jsme přijali ze záchytných kotců v Hanušovicích křížence staforda ve velmi špatném stavu. Pojmenovali jsme ho Keksík.

Keksův stav byl velmi špatný. Alergie byl v takové úrovni, že má po těle bolestivá ložiska. Kůže je v těch místech velmi horká od zánětu. Léčba neřešené alergie, která došla do tohoto stavu, je nákladná a trvá dlouho.

Pravidelně se musí dostávat léky, které jsou v řádech tisíců za jednu dávku a musí se pravidelně koupat ve speciálním šampónu. Zároveň musí dodržovat přísnou potravinovou dietu. Kromě toho měl také přerostlé drápy a oteklé pacičky.

Máme výsledky biochemie

Keksík podstoupil biochemii a potvrdilo se, že jde o autoimunitní onemocnění. Bohužel je to tak, změny na kůži jsou víc než vážné. Především díky nulové péči, kterou předtím měl.

Zatím nejde dělat více než ho pravidelně mýt ve speciálním šampónu a dodržovat přísnou dietu.

Keksíka jsme přidali do virtuální adopce

Keksova léčba je běh na dlouhou trať, ale kůže se mu po naší péči výrazně zlepšila. Na mase si pochutnává a na koupání si zvyknul. Bohužel jsme zjistili, že má ještě zúžené zvukovody z neléčených zánětů.

Přidejte se ke Keksově boji za zdravou kůži a šťastný život. Více po kliknutí na tlačítko 👇

Keksíček začal hledat domov

Kamarádský a vždycky dobře naladěný Keksík hledá nové páníčky! Stanete se jimi právě vy?

Rád si hraje, rád se prochází, rád běhá, miluje pohyb a baví ho snad úplně všechno. Nejvíce ze všeho miluje lidi, s každým je hned nejlepší kámoš, prosí si o drbání za uchem a rozdává pusinky. Moc by si přál najít aktivní rodinku se staršími dětmi, do které by jednoduše dokonale zapadnul, postaral by se o spoustu zábavy a užil si každou společnou aktivitu.

Keksík zvládne bydlet klidně v bytě, víc by se mu ale líbilo v domečku s dobře oplocenou zahradou, kde by si mohl občas vyběhnout ven a užít si trochu volnosti. Dobře vychází s dalšími fenkami, zvlášť, pokud jsou stejně přátelské a hravé jako on.

Jediný Keksův problém je jeho alergie, má speciální požadavky na stravu (pouze syrové hovězí nebo králičí maso), nesmí žádné pamlsky, jednou týdně potřebuje vykoupat ve speciálním šampónu a pěkně vyčistit ouška. Každý jeden prohřešek způsobí kožní i střevní potíže a Keksík neskutečně trpí, hledáme proto pro něj jen opravdu zodpovědné a svědomité páníčky, kteří nic nepodcení a vše dodrží tak, jak to Keksův zdravotní stav vyžaduje.

Keks se přesunul do domova

Domácí péče Keksíkovi svědčí. Válení v peřinách, mazlení a ostatní rodinné aktivity ho naplňují.

Stále si vychutnává pouze hovězí a králičí masíčko. Komu by se to nelíbilo?