Maverick a sourozenci

Published by Diana Vašková on

Kde se vzala, tu se vzala…

Zvonil nám telefon, kde se ozvala naše paní doktorka, která měla otázku. Ta nás zaskočila. Cizí muž ji zavezl na veterinu několik koťátek, která chtěl nechat uspat.

Samozřejmě to není něco, co by veterinářka udělala. Poprosila nás o pomoc. Neváhali jsme ani chvilku a do pro miminka jeli.

Po příjezdu nám smutná doktorka oznámila, že jedno koťátko nežije. Ten… člověk… je uzavřel do kýble a neudělal do něj ani dírky. Takže se udusilo.

Přijali jsme tedy 3 vystrašené uzlíčky, okamžitě byla provedena kontrola, kde nebylo zjištěno nic zvláštního a jelo se na útulek.

Jeden sourozenec boj prohrál.

Krátce po příjmu se začala miminka být apatická, první nejslabší kocourek velmi rychle upadl do šoku a přestal dýchat.

Začal boj o čas, okamžitě jsme s nimi jeli na veterinu. Po řadě vyšetření byla diagnóza jasná: PANLEUKOPENIE.

Nemoc, která končí tragicky až pro 90% koček bez léčby. Jedinou možností ochrany je očkování.

Hospitalizace, kapačky a veterina

Dvě miminka byla přijata na hospitalizaci u pana doktora. Okamžitě jim byly podány léky, kapačky. Neustálý dohled odborníků byl naprosto zásadní.

I přesto další brouček odešel za duhový most, bylo to na něj moc. A Maverick zůstal sám.

Příjem zpět na útulek

Návrat byl plný radosti, ale i starostí. Přísné uzavření do karantény Mavericka i celého útulku bylo naprosto nezbytné. Museli jsme vyhlásit stop stav s příjmem neočkovaných koček.

Maverick však bojuje dál, bere antibiotika, probiotika a další doplňky. Co je super je, že sám a s chutí jí, pije a průjem se zlepšuje.

Maverick může mezi ostatní kočky

Maverick krásně prospívá, nemoc už má úplně za sebou a konečně se mohl po takové době přemístit mezi ostatní kočičky. Teď už jenom kastrace, dodělat očkování a bude moct hledat nový domov.

Categories: Kočky