Štěkání a mňoukání na zajíčka znovu v Lanškrouně

Published by Diana Vašková on

Velikonoce v lanškrounském útulku

Útulek v Lanškrouně pořádá v sobotu 8. 4. 2023 od 9 do 15 hodin již tradiční akci Štěkání a mňoukání na zajíčka. Návštěvníci mohou zvířátkům přinést koledu a udělat pěkný den sobě i jim.

Přemýšlíte o programu na sobotu, máte rádi zvířátka a rádi byste navíc zpestřili den dobrým skutkem? V tom případě stojí za zmínku akce lanškrounského útulku s názvem Štěkání a mňoukání na zajíčka. Útulek Pet Heroes Lanškroun se nachází v areálu Střední školy zemědělské a veterinární Lanškroun. Pečuje o pejsky a kočičky v nouzi, ať už se jedná o zvířátka z ulice nebo od majitelů, co se ke svým mazlíčkům nechovali hezky nebo se ocitli v nouzi a nemohli se o ně dále starat. „Velikonoční podání dne otevřených dveří je v útulku tradice trvající už několik let, stejně jako jeho vánoční obdoba Štěkání a mňoukání na Ježíška,“ říká vedoucí útulku Renata Kristková.

Návštěvníky čeká pohodová atmosféra, člověk v kostýmu zajíčka rozdávající dětem bonbóny, králičí rodinka ze sena nebo třeba možnost zakoupit drobnosti s psí a kočičí tématikou, přičemž část výdělku jde právě útulku. K již zmíněné králičí rodince nosí lidé během akce dárky pro pejsky a kočičky – koledu v podobě granulí značky FITMIN nebo CALIBRA, kterými v útulku krmí. Útulek ale uvítá i dary ve formě hader na podlahu, čistících prostředků, smetáků a lopatek, pytlů na odpad nebo třeba pracovních rukavic. Hlavně savé oranžové hadry na podlahu by byly co se prostředků na úklid týče velkou pomocí. „Každoročně se u králičí rodinky během dne shromáždí spousta dárků a za to jsme moc vděční,“ komentuje štědrost návštěvníků Renata. „Věříme, že se i letos bude událost líbit nejen těm, co na ni zavítají již poněkolikáté, ale i nově příchozím,“ dodává.

Kontakt: vedoucí útulku Renata Kristková e-mail: renata@petheroes.cz telefon: 724 813 222

Categories: Aktuality