Štěkání a mňoukání na Ježíška 2022

Published by Diana Vašková on

Načerpejte vánoční atmosféru se zvířátky v lanškrounském útulku.

Útulek v Lanškrouně pořádá v sobotu 17. 12. 2022 od 9 do 15 hodin tradiční akci Štěkání a mňoukání na Ježíška. Návštěvníci mohou zvířátkům přinést dárečky a udělat tak pěkný den sobě i jim. 

Pokud přemýšlíte o programu na sobotu, máte rádi zvířátka a rádi byste si navíc zpestřili den dobrým skutkem?

V tom případě stojí za zmínku akce lanškrounského útulku s názvem Štěkání a mňoukání na Ježíška. Útulek Pet Heroes Lanškroun se nachází v areálu Střední školy zemědělské a veterinární Lanškroun. Pečuje o pejsky a kočičky v nouzi, ať už se jedná o zvířátka z ulice nebo od majitelů, co se ke svým mazlíčkům nechovali hezky nebo se ocitli v nouzi a nemohli se o ně dále starat. „Štěkání a mňoukání na Ježíška má v našem útulku několikaletou tradici a je velmi oblíbené. Lidé se na něj těší a spousta se vrací i další roky, což nám dělá velkou radost,“ říká vedoucí útulku Renata Kristková. 

Návštěvníky čeká pohodová vánoční atmosféra a útulek otevřený pro veřejnost, jde tedy o skvělou možnost si ho důkladněji prohlédnout. Zajištěné bude i občerstvení v podobě kávy, čaje a cukroví. Kdo si chce udělat radost, může na místě zakoupit drobnosti s psí a kočičí tématikou, přičemž část výdělku jde právě útulku. K vánočnímu stromku pak mohou návštěvníci během akce nosit dárky pro pejsky a kočičky – třeba granule značky FITMIN nebo CALIBRA, kterými v útulku krmí. Útulek ale uvítá i dary ve formě čistících prostředků, smetáků a lopatek, pytlů na odpad nebo třeba pracovních rukavic. „V průběhu dne se u stromku každý rok nashromáždí spousta dárků, za což jsme moc vděční,“ komentuje štědrost návštěvníků Renata. „Věříme, že se událost zalíbí nejen lidem, co na ni zavítají již poněkolikáté, ale i nově příchozím,“ dodává. 

Categories: Aktuality