Plný útulek psů a koček: Společně za jejich zdraví

Published by Diana Vašková on

V několika posledních měsících nám na útulek přišla pěkná řádka zvířat, až jsme se dostali na samou hranici kapacity. Většina příchozích chlupáčů přišla se zdravotními problémy. Ať už šlo u úraz, nemoc nebo cokoliv dalšího.

Útulek v Lanškrouně se v letošním roce postaral o více než 70 bezprizorních psů a koček…

Snažíme se, co nám síly stačí a málokdy řekneme na něco ne.

Každý den, od rána do večera, 7 dní v týdnu se snažíme dávat zvířatům, která se dostanou do péče spolku Pet Heroes to nejlepší péči, kterou lze. A to vše s láskou, která nás nutí denně vstát a bojovat za tyhle němé tváře.

Ale nemůžeme to dělat sami… Potřebujeme vaši pomoc, abychom jim mohli zajistit nejlepší veterinární péči, léky a operace, které potřebují. ♥

Každá koruna počítá a každá láska poskytne naději.

Zvířatům v útulku Lanškroun můžete pomoci zasláním daru na číslo účtu 2288471053/5500 s VS 202337.

Mezi poslední případy patří…

Keksík

Keksíka jsme přijali začátkem srpna 2023 ze záchytných kotců. Keks je plný zánětlivých boláků, zvukovody v ouškách má zúžené po řadě neléčených zánětů a drápky tak dlouhé, že se mu nechtělo chodit. Dostává velmi drahé léky na zmírnění příznaků autoimunitního onemocnění a jí pouze hovězí a králičí maso. Jeho léčba je běh na dlouhou trať.

Ocásek

Ocásek byl nalezen se zraněním nohou. Zároveň nemohl jíst, pro katastrofální stav zubů. O celkově zuboženého kocourka, který má jen polovinu ocásku se nikdo nepřihlásil. Prodělal léčbu, odstranění zubů a bohužel se dostal do stavu, kdy bojuje se selháním ledvin.

Duke

Pejsek Duke, kterého nám nějaký dobrák uvázal u útulku byl případ sám za sebe… Z pindi mu tekla krev a hodně čůral. Možná to byl z důvodů, proč se ho někdo zbavil, zrovna, když svého majitele nejvíc potřeboval… V celém tělíčku měl silný zánět a zvětšenou prostatu.

Akali a její koťátka

Akali k nám dovedla hodná paní nálezkyně, strávila u nás pár hodin a přivedla na svět 5 malých uzlíčků. Péči o ně zvládala opravdu hezky, ale sama byla ve velmi špatném stavu. Na těle měla mnoho starých ran, zuby zlomené v dásni, celé bolavé. Jedno oko nevratně poškozené, ale naštěstí jen esteticky. Péče o ní byla a je velmi náročná, protože je to kočička s vlastním názorem. Po odstavu koťátek byla několik dní pro svůj špatný stav hospitalizovana.

A mnoho dalších…

Vaše podpora znamená pro nás mnoho a má velký význam pro zvířátka v našem útulku. Snažíme se dělat maximum pro zlepšení životů nemocných psů a koček. Vaše dobrota nás inspiruje a motivuje. Děkujeme vám, že jste s námi na této cestě!

 
Categories: Aktuality