Nezvládnutý chov psů v obci Hrušky

Published by Diana Vašková on

O nezvládnutém chovu nás informoval spolek Dočasky.cz, ihned nás celá situace šokovala. V obci Hrušky (okr. Břeclav), jenž bylo smeteno minulý rok tornádem, žil pan P.

Jak se k němu původně psi dostali, nikdo neví. Možná jen chtěl být s někým, kdo by ho měl rád. Bohužel, neměl příliš zájem na tom, aby se o zvířata řádně postaral. Léky, veterinu natož o kastraci se psům pana P. mohlo jen zdát. Třeba to bylo kvůli finanční tísni, anebo prostě neměl zájem.

Psi se mezi sebou množili, ti kteří měli to obrovské štěstí a přežili, se začlenili do početné smečky. A začarovaný kruh nikdy nekončil…

Na tento „chov“ upozorňovali občané i samotná starostka Hrušek opakovaně. Spolek Dočasky se pokoušel zvířata, tehdy v třetinovém počtu, odebrat. Majitel pan P. odmítl byť jen jediného psa vydat. Při návštěvě exekutora, jenž celou nemovitost zabavil a KVS, neměl dále jiné možnosti, než psy odevzdat.

11 psů zavřených v jedné jediné místnosti, na kost vyhublých a bez vody či venčení prosilo o pomoc. Štěkali, vyli. Strach jim sálal z očí.

Při odchytu všichni kroutili nevěřícně hlavou, majitel jim pejsky prezentoval jako zlé, krvelačné bestie které běsní po tom, někoho pokousat. Fakt byl někde jinde. Bylo to 11 zubožených hromádek neštěstí, které stáli ve vlastních výkalech a moči. Fenky byly samozřejmě březí. Všichni pejsci byli zjizvení, šrámy měli jak na těle, tak na duši. Přesto měli radost, že je KONEČNĚ někdo vysvobodí.

Přijali jsme pod svá křídla 5 psů. Jednu fenku a 4 samce.

 
Categories: Aktuality