Jaké bylo Štěkání na zajíčka v útulku Lanškroun?

Published by Diana Vašková on

Předešlé dny před akcí byly doprovázeny velkým úklidem, čištěním a chystáním útulku na den otevřených dveří. Ošetřovatelé i dobrovolníci v útulku připravovali své hlasy na řádný výklad a odpovídání návštěvníkům. Dokonce ošetřovatel Fanda instaloval nový okrasný plůtek před vchod útulku.

V sobotu 30. 3. 2024 odstartovala v 9 hodin ráno tradiční akce v útulku nazvaná Štěkání a mňoukání na velikonočního zajíčka.

Den D

Dlouho očekávaná akce na útulku, která kromě vítání jara a Velikonoc má lidem přiblížit jak funguje útulek, za jakých okolností se do něj zvířátka dostávají a rozšířit povědomí o pomoci zvířatům.

Od rána chodily zástupy lidí, včetně malých návštěvníků. Někteří dorazili z Prahy a středočeského kraje. I přes prvotní chladné počasí vybralo, skoro jako na objednávku. 🙂

Mnozí znali pejsky a kočičky ze sociálních sítí a vykřikovali jejich jména dříve než ošetřovatelé. Hřálo nás na srdci vidět tolik človíčků, kteří chtějí a pomáhají psům a kočkám v nouzi.

Všichni pejsci, kteří ten den mohli vyjít na vycházku se úspěšně vyvenčili. Někteří i vícekrát.

Kočičí pokoj, který je nově v provozu měl zatěžkávací zkoušku. Návštěvníci se mohli posadit na pohodlné lavice a mazlit se s kočičími svěřenci.

Dárky pro útulek v Lanškrouně

Během celé akce nosili návštěvníci dárky psům a kočkám. Dárci donesli 265 kilogramů psího krmiva, 67 kg papání pro kočičky a 150 litrů kočkolitu. Mimo jiné se myslelo i na ošetřovatele a pro ulehčení jejich práce se nashromáždily jednorázové rukavice, desinfekce, úklidové pomůcky nebo odpadkové pytle.

Na místě se nacházel i charitativní stánek

Na stánku si mohli návštěvníci koupit hrnečky, magnetky, náramky, tašky nebo trička. Pomocí nákupu všech předmětů pomohli zvířatům v péči organizace Pet Heroes z.s.

U stánku se nacházela i zapečetěná kasička pro dary útulku.

Děkujeme všem dárcům, přátelům i návštěvníkům.

Categories: Aktuality