Samson má rakovinu

Published by Diana Vašková on

Samson zvládl náročnou operaci, kde mu odebrali dva nádory. Jeden na slezině, druhý ve střevech.

Dle histologie se jednalo o formu rakoviny, avšak ne agresivní.

Samík měl v létě srdeční příhodu, pan veterinář mu nasadil léky na srdce. Aby tu s námi chlapák mohl ještě nějaký čas být.

Protože dbáme na kvalitní péči, udělali jsme si výlet na kardiologii, kde se měly zkontrolovat změny na srdíčku, po braní léků.

Výsledky nám udělaly radost, srdce vypadá lépe a můžeme některé léky vysadit. ♥

Avšak. Později jsme byli zdrceni. Veterinářka si všimla vyšší bolestivosti Samova bříška. Neváhala a zabrousila ultrazvukem i na bříško. Nejprve to vypadalo, že je ve střevech pouze více plynu, než by mělo být. Poté si všimla útvaru na střevech a jednoho na slezině. Jak opaření koukáme na monitor ultrazvuku a bojíme se, co veterinářka řekne. Ano… Byly to nádory. 🙁

Okamžitě se rozjelo řešení. Našli jsme veterinu, která je lépe vybavena a rozjeli se tam.

Řadu vyšetření nevrlý Samík zvládl na jedničku, ale nebylo na co čekat a rovnou šel na sál. Operace byla velmi, velmi náročná s řadou rizik.

Ale nakonec se povedla a Sam se probudil. Pan veterinář odebral oba nádory, jeden včetně sleziny. Jeho části putují na histologii.

Jako zpráva nás potěšil fakt, že pan doktor nikde nenašel metastáze.

Kalkulace nákladů na záchranu Samova života není malá – jde o 35 000 Kč. My ani on to nechceme vzdát. Proto mu prosím pomozte se zaplacením proběhlé operace a ostatní nákladů na léčbu.

Příspěvek můžete poslat na číslo účtu 2288471053/5500 s VS 202249.

Anebo využijte portál Darujme pro bezpečnou online platbu kartou.

 

Categories: RIP