Nechtěný, nemilovaný a sražený autem…

Published by Diana Vašková on

Někdo mě srazil, nejspíš autem. Ležel jsem několik dní u silnice bez pomoci, bez lásky, bez ošetření. Už mě za živa pojídali červi. Pak mi vysvitla naděje…

Ano, takový byl jeho start do „normálního“ kočičího života. Když k nám přišel jako akutní příjem, nestačili jsme se divit.

Dostal jméno Wormy. ♥

Pokud chcete Wormíkovi pomoci vrátit se do plnohodnotného života, můžete ho podpořit peněžním darem na číslo účtu 2288471053/5500 s variabilním symbolem 202236.

Největším problémem se nám při prvním pohledu zdála přední noha. A obavy se potvrdily. Noha je plně ochrnutá, navíc má do ní vykousaný otvor plný červů, které jsme několik desítek minut tahali ven.

Bohužel se z něj valili červi i z oblasti kyčle. Pro jistotu jsme nechali vyšetřit i onu partii. RTG potvrdilo zlomeninu v pánvi.

Na veterině došlo k základnímu ošetření, podání antibiotik a léků k utišení bolesti. Dočasná teta dostala zásobu léků a prostředků k čištění ran domů.

Wormy je odhadem 4 měsíční kocourek, váží 1,4 kilogramu. Jediným pozitivem jsou negativní výsledky na FIV a FeLV.

Dočasná teta má za úkol s poškozenou nožičkou cvičit a udržovat ji v teple. Ale další veterinář včetně ortopeda to nevidí příliš nadějně a bude možná muset dojít k amputaci… Přesto budeme doufat.

Wormískův stav se znenadání zhoršil. Zpočátku začal více spát, později to přešlo do apatie a odmítaní dělat cokoliv jiného, než spát. 🙁

Na nic se nečekalo a okamžitě se Wormy vezl na veterinární kliniku, kde byla odhalena anemie.

Jeho stav si vyžádal hospitalizaci.

A co dále???

V následujících dnech ho čeká velmi náročná péče. Předpokládaná cena ošetření a péče je v tuto chvíli cca 35 000 Kč.

 
Categories: Aktuality